Israel Practitioners

אורית ספרא-יחיאלי

oritrs@gmail.com

054-5746797

ירושלים

מורה בהכשרה בצוות הישראלי של R.S.H. 
עוסקת בטיפול מבוסס התקשרות. בטיפול נייצר את המרחב הטיפולי כמרחב בטוח על מנת לאפשר תחושות מיטיבות בנוכחות של המטופל עם עצמו ואיתי בכאן ועכשיו. זאת מתוך אמונה שהתנסות בקשר בטוח מותאם אמפטי ומשמעותי בהווה, מביא לתקווה אמיתית ולתהליך ריפוי.
במפגש הטיפולי נהיה ערניות לחוויה הרגשית-גופנית ולאופן בו אנחנו מופיעות בתוך הקשר בינינו. 
יש והטיפול ילווה במגע.. שכמו מספר לרבדים עמוקים של הקיום שלנו, הרבדים הרבים שאינם קוגניטיביים, את הקשר, את הביטחון, את החופש, או כל מה שמתבקש שם.
אני עובדת בקליניקה שלי בירושלים, ומשלבת מגע וידע שרכשתי בעבודתי כמרפאת סינית וכמטפלת ברוח האקומי.

איילת יציב

ayeletyatziv@walla.co.il

050-6979196

קיבוץ כפר רופין

שמי איילת יציב בת 55 נשואה ואמא לשלושה בנים ובת. גרה בקיבוץ כפר רופין בעמק המעיינות. אוהבת לצעוד בטבע, לרכוב על אופניים, לטייל במדבר ובים ולגדל פרחים וירקות מתרגלת יוגה, פילאטיס ומדיטציה. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תעודת הוראה בספרות ותואר שני במגדר מאוניברסיטת בר אילן. בעלת תעודה בפסיכותרפיה המשלבת גוף, נפש ורוח ממרכז שילוב. עובדת בעמותת “מלכישוע” המטפלת בנפגעי סמים ואלכוהול כמדריכה של צוותי ההדרכה. מטפלת בקליניקה במתבגרים ומבוגרים, בעיקר באנשים שחוו פגיעות מיניות. בטיפולים משלבת בין טיפול דיאלקטי התנהגותי d.b.t , לטיפול בגישת ההאקומי הכולל עבודה במגע בטוח.

אלון המאירי

Alon.Hameiri@gmail.com

054-4800071

מטפל בקליניקה פרטית בחיפה

פסיכותרפיסט גוף-נפש, מטפל ברוח האקומי ומטפל בשיאצו ורפואה סינית מזה 20 שנה. מחבר את כל התחומים האלו לטיפול גוף-נפש. ניסיון רב בטיפול וליווי חולי סרטן. התמחה שנתיים במחלקה אונקולוגית בבית החולים רמב”ם בחיפה. התמחה שנתיים במרכז הרב תחומי לנפגעות תקיפה מינית בחיפה. התמחה שנה במחלקה לבריאות הנפש בבית החולים העמק.

פרטים נוספים

אתי לוזון בן עמי

Esterbenami@gmail.com

054-8013270

גרה בטבעון אמא לשלושה בנים ובת.

פסיכותרפיסטית גוף נפש מבוסס מיינדפולנס, מתמחה בטיפול בחרדות ומשברי חיים בצעירים ובוגרים ובעלת נסיון רב בטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית. מטפלת בכלים מתוך גישת הפסיכותרפיה בשילוב עם מגע, שמחברת בין הגוף והנפש והקונסטלציה המשפחתית. בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי ומורה ליוגה קונדליני מטעם kri פלורידה, וחינוך אנטרופוסופי .

״אהבה אור ואמונה יאירו את דרכי״ והרבה שמחה.
חלק משמעותי נוסף הוא היותי מלווה בתוכנית ״גשר לעצמאות״ עמותת ילדים בסיכוי.
מלווה של בתים חמים לחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי בעפולה מזה 9 שנים.
הקשר הוא הכי חשוב עבורי. מערכת יחסים מיטיבה, מערכת יחסים שיש בה הקשבה, חמלה, קשר. מערכת יחסים מקדמת ומעצימה.
מערכת יחסים שהיא עוגן.
מערכת יחסים מתוך אהבה. ללא תנאי.
התנאי היחיד הוא שהם יהיו מאושרים, יחלמו, יתפתחו ויגשימו את עצמם.
אני מרגישה שהתפקיד הזה הוא שליחות עבורי.
להעביר טוב להחזיר את האמון בקשרים ובבני אדם.

דנית רז MSW

Danitraz123@gmail.com

054-2561703

מטפלת ברקפת, משגב. 

דנית רז MSW, פסיכותרפיסטית גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ברוח האקומי. מומחית בהתמכרויות ובריאות הנפש. בוגרת קורסים והכשרות בנושא התמכרויות ו”12 הצעדים”. מדריכה מוסמכת.

בעלת ניסיון מקצועי של כ-20 שנה בטיפול, הקמה וניהול של מסגרות בהתמכרויות ובריאות הנפש.

מטפלת במבוגרים (גילאי 18+), המתמודדים עם משברי חיים, חווים תחושות של חרדות, דיכאון, אובדנים, טראומות וכן, התמכרויות.

עבורי כמטפלת הדבר המשמעותי והיקר ביותר הוא להיות נוכחת ברגע הנתון עם האדם ממקום שמאפשר חיבור לחוויה של הגוף, הנפש והרוח. אני מאמינה בכוחו של הריפוי באופן מילולי ושאינו מילולי, כולל בעזרת מגע, בתוך תהליך של יצירת קשר מכיל ובטוח.

ד”ר חוה אנקור

ankorchava@gmail.com

050-5642308

מטפלת בקריית שמונה ,בקליניקה ב”משאבים” ובקליניקה פרטית.

שמי ד”ר חוה אנקור גרה בקריית שמונה. התחלתי את דרכי כיועצת חינוכית בבתי ספר שם התקדמתי בתפקידי הדרכה ופיקוח. במקביל הצטרפתי לפרופסור מולי להד שייסד את מרכז “משאבים”(מיסודו של ” המרכז לשעת חירום”). במהלך השנים העברתי מאות סדנאות לאנשי מקצוע פסיכוסוציאליים , אנשי חינוך ,רשויות , צוותי הצלה , צוותי צח”י ועוד . בסדנאות אלה עסקנו בפיתוח חוסן אישי וקבוצתי תוך מתן כלים להתמודדות במצבי לחץ חירום ובמצבי חיים מאתגרים. במקביל לסדנאות פתחנו ב”משאבים” יחידה קלינית בה אני מטפלת ומדריכה מטפלים צעירים. אני מטפלת מומחית בחרדות, דיכאון , OCD , טראומות ובמצבי לחץ ומשבר שונים .שיטות הטיפול מגוונות – אני מטפלת CBT כולל SEE FAR CBT לטיפול בטראומות. כמו כן מטפלת בפחדים וחרדות בעזרת EMDR – PE – חשיפה ממושכת – שיטה נוספת בטיפול בטראומות. אני מטפלת בשיטת האקומי, התמקדות ובשנים האחרונות הוספתי פסיכותירפיה בשילוב מגע. בכל שנות עבודתי אני לומדת מגוון שיטות וחידושים כדי לדייק את עבודתי ולסייע לכל אחד בדרך שמתאימה לו. המוטיב שמלווה אותי שלכל אחד יש כוחות התמודדות ובעבודה נכונה נמצא את הדרך …

אני מטפלת בילדים , בני נוער ומבוגרים .אוהבת את עבודתי ומאושרת כשמצליחה לסייע לאנשים לחזור ולחגוג את החיים.

טובה בליי סנה-אור

blaysneor.tova@gmail.com

054-5952296

עובדת בקרית טבעון

פסיכותרפיה גוף נפש מבוססת מיינדפולנס, פסיכותרפיה אנתרופוסופית וייעוץ ביוגרפי.

טובה מביאה לטיפול עניין, רגישות ואהבה עמוקה לאדם. אבן הפינה בשבילי, בחיים בכלל ובטיפול בפרט, היא המבט ההוליסטי על האדם כישות של גוף נפש ורוח. ככזה, האדם שואף להתפתח ולממש את עצמו. האדם כמהות רוחית, פוגש במסעו אנשים ואירועים המקשים על מימוש מהותו. עבודת הגוף והמגע היונקים מ”הקומי” מאפשרים הקשבה עמוקה לאדם ולכאבו ומגלים את האופק שמאפשר את לידת האדם לעבר הגשמת ייעודו. השילוב בין שיטות טיפול שונות ומרחבי ידע שונים כולל הידע הרוחני המבוסס על האנתרופוסופיה, מעמיק את המבט על האדם ומסעו ותומך ומעשיר את העבודה הטיפולית. חקירת הקשר בין התחומים הללו עוזרת לי לדייק את החיבור בין גוף נפש ורוח וליצור נקודת מבט רחבה על מסעו של האדם. האדם המחפש מזור לסבלו, פוגש את עצמו ויכול למצוא את כוחותיו וגם את הפשר והמשמעות. 

טובה ממשיכה ולומדת פסיכותרפיה אנתרופוסופית באנגליה, עבודת מגע מבוססת הקומי והיא בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ובוגרת בית הספר לייעוץ ביוגרפי.

 
 

טל ארנון

talarnon4@gmail.com

053-5314415

בעלת קליניקה פרטית באיזור ראש פינה בטיפולי גוף נפש רוח.

דוקטורנטית לפסיכולוגיה טרנספרסונלית.

שיטות הטיפול שלי משלבות פסיכותרפיה גוף נפש, קרניו סאקרל, שמאניזם, טיפול בשיטת האקומי, עבודה עם טראומה התפתחותית, פסיכותרפיה משלבת שמאניזם, שירה שמאנית ועוד.

נשים שסובלות מחוסר שקט, עייפות, שאיבדו את שמחת החיים, שלא מוצאות זמן לעצמן, סובלות מדיכאון וחרדה. סובלות מסימפטומים של טראומות מהילדות  נשים שרוצות להתחיל תהליך פנימי רוחני.

בסביבה ללא ביקורת, בשקט, בשקט נתחבר לקול הפנימי המיוחד שלך, שם נמצאת חוכמת הלב, נתחיל בתהליך פנימי כיצד לחיות את היעוד שלך, לחיות באותנטיות, להיות נאמנה לעצמך ומשם לצעוד קדימה ולהשמיע את קולך המיוחד במינו. לוותר על הפחד והקול שאומר אני לא מספיק יפה, אני לא מספיק טובה, אני לא מספיק חכמה. נתחבר לחופש הבחירה והיופי הפנימי הנשי וניצור את חייך מתוך האמת הפנימית שלך. נגלה יחד את דרך הרגישות והחמלה, את האנרגיה שלך המיוחדת במינה, את המתנה שאיתה נולדת.

באמצעות כלי ריפוי אותנטיים ומסורתיים שלמדתי במהלך השנים מילידים וממרפאים שמאנים, בשילוב שיטת אקומי שהיא שיטת טיפול פסיכותרפית, באמצעות עבודה דרך הגוף בשיטת קרניו סקראל.

אני מחויבת בטיפול שלי ליצור סביבה תומכת וללמד אותך כלים ליצירת חיים מאוזנים.

טלי מרקוס

talimarcus.tm@gmail.com

052-5655935

מטפלת בזכרון יעקב

מטפלת בפסיכותרפיה גוף נפש משולבת מגע ומבוססת מיינדפולנס. 

אני מאמינה שלכל אחד מסלול ריפוי אישי המחכה לו, ולכל אדם דרך הייחודית לו . אני מביאה איתי נוכחות אוהבת, סקרנות וגישה פתוחה וחמה כדי להיות עבור האדם ולתמוך בתהליך שרוצה לקרות.  

נוכחתי כי לגוף יש יכולת מופלאה לספר את סיפור חיינו, להגיע לחוויות חיים בסיסיות המבקשות תשומת לב, ולתת לנו רמזים לאופן בו הריפוי מבקש לקרות. ההקשבה לתחושות הגוף היא הפנס המאיר את מסלול הריפוי. כל זאת תוך המון כבוד והכלה ליכולת ולקצב של האדם להתמסר לתהליך. חלק מהעבודה מתבססת על פסיכותרפיה משולבת מגע. 

בוגרת מסלול ארבע שנתי של פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס במרכז שילוב וכן בוגרת הכשרת פסיכותרפיית האקומי. כמו כן בעלת מוסמכת הנחיית הורים מטעם מכון אדלר ויועצת ארגונית מוסמכת (MA) מאוניברסיטת חיפה.

עפרה בק תירוש

ofrati@gmail.com

050-5284714

עובדת בחדרה וסביבתה

פסיכותרפיה אינטגרטיבית המשלבת בין גישות גוףנפש, טיפול בעזרת בעלי חיים, מגע קשוב והנחיית TRE לשחרור מתח וטראומה.

מאז ומתמיד קסם לי עולם הטבע והחי וממדעי החיים וההוראה התפתחתי אל טיפול בעזרת בעלי חיים ואל הפסיכותרפיה ועולם הנפש. בעשר השנים האחרונות אני מתרגלת מיינדפולנס, בודהיזם, יוגה, צ’יקונג, bonesforlife וקונטקט-אימפרוביזציה. והתרגול המגוון הפך לכלים נוספים בסל האינטגרטיבי של הפסיכותרפיה שאני מביאה אל המפגש הטיפולי. 

אני מטפלת באוכלוסיה מגוונת של גילאים ואתגרי חיים – בכפר הילדים תלפיות- קהילה תומכת ילדים, אני מטפלת בילדים בסיכון ובהדרה. בעמותת אלה להתמודדות נפשית עם אובדן ושכול, אני תומכת ומלווה ניצולי שואה ובקליניקה הפרטית אני מדריכה הורים ומטפלת במשפחות הנתקלות בקשיי תפקוד והסתגלות, ובהתבטאות של קשיי קשר והתנהגות אצל הילדים. הטיפול בקליניקה מבוסס קשר עם ההורים ומשלב יחד עם ההדרכה ההורית טיפול בגישה פרטנית לילדים ו/או להורים, או במבנה דיאדי, או משפחתי.

בסקרנות, חמלה ותודה, אני חוקרת מזה שנים את הקשר שבין פסיכותרפיה ותשומת לב אל תחושות הגוף וההתרחשויות המלוות את תגובותיו ומעמיקה אל תמיכה וליווי במצבי טראומה, משלבי עוברות עד זקנה. בעזרת כלים של האקומי, התמקדות, SE, TRE, מגע קשוב והתבססות על מחקרים עדכניים במדעי המוח, תיאורית ההיקשרות ותיאורית הפוליוואגאל, אני משלבת בין תהליכים קוגניטיביים לבין תהליכים פיסיולוגיים גופניים וחוקרת את השפעתם על מי שאנו ועל האופן שבו אנו חווים את סביבתינו ומגיבים אליה.

אני אם לשלושה אנשים מופלאים וסבתא לשמונה נכדים, שמלמדים אותי כל רגע איך אדם מתפתח כשמאפשרים לו להיות.

Subscribe to Our Newsletter

Stay connected & receive updates about new classes.

Flyer has a photo of Shirley with curly brown hair and a warm smile and a photo of RSH Teachers Shirley, Erica, Jacki, Lu, Traci and Eugenia all smiling. The logo of Relational Somatic healing is on the left with a flight (or murmuration) of birds taking off together from the middle.

Flyer reads:

Beholding - Relational Somatic Healing

Beyond attachment: Shifting relational habits from insecurity to inner security

Lead Teacher: Shirley Dvir, MFT, Ph.D. Student

Teachers: Erica Berman MFT, Jacki Hull MFT, Lu Jackson MFT, Traci Uchida MFT.  

Join us for a six-month course on healing developmental and relational wounds. Relational Somatic Healing is a unique modality that provides the client with an opportunity to study their relational habits and to fully experience a healthy bonding. By shifting clients’ way of connecting with their therapists in the here and now, clients can be more connected with themselves and others outside of the therapeutic setting. This transformational work can lead to lifelong changes such as regulation, resilience, embodiment, empowerment, and inner joy. 

What will you learn?  

  •  Core principles of Relational Somatic Healing

  •  Working with the internal state of the practitioner

  •  Shifting from a hierarchical, role-based perspective to a relational, experiential perspective in therapy

  •  New skills of receiving information in the therapeutic relationship

  •  How to use the relationship between therapist and client as a blueprint for change
  •  Deepening connection through statements and questions
  •  How to utilize countertransference

  •  The map of healthy relational bonding
  •  How to provide a healing experience and shift from trauma vortex to healing vortex.

Module one is a prerequisite to our touch training and is also valuable as a stand-alone training for those interested in transformative relational somatic practice without the use of touch.

In person Dates 2022:

5 weekends Saturday-Sunday, 9:30-4:30:

2022

Oct - 15 & 16

Nov - 19 & 20

Dec - 17 & 18

2023

Jan - 14 & 15

Feb - 11 & 12

Location:

2149 Byron Street, Berkeley, CA, 94702

Tuition: $2,400

Payment plans and CE’s available

For registration or any inquiries please email relationalsomatichealing@gmail.com

Address

Relational Somatic Healing

2915 Martin Luther King Jr. Way

Berkeley CA, 94703

Artwork on this website proudly attributed to Bella Bigsby

Click here to learn more!