Israel Practitioners

אורית ספרא-יחיאלי

oritrs@gmail.com

054-5746797

ירושלים

מורה בהכשרה בצוות הישראלי של R.S.H. 
עוסקת בטיפול מבוסס התקשרות. בטיפול נייצר את המרחב הטיפולי כמרחב בטוח על מנת לאפשר תחושות מיטיבות בנוכחות של המטופל עם עצמו ואיתי בכאן ועכשיו. זאת מתוך אמונה שהתנסות בקשר בטוח מותאם אמפטי ומשמעותי בהווה, מביא לתקווה אמיתית ולתהליך ריפוי.
במפגש הטיפולי נהיה ערניות לחוויה הרגשית-גופנית ולאופן בו אנחנו מופיעות בתוך הקשר בינינו. 
יש והטיפול ילווה במגע.. שכמו מספר לרבדים עמוקים של הקיום שלנו, הרבדים הרבים שאינם קוגניטיביים, את הקשר, את הביטחון, את החופש, או כל מה שמתבקש שם.
אני עובדת בקליניקה שלי בירושלים, ומשלבת מגע וידע שרכשתי בעבודתי כמרפאת סינית וכמטפלת ברוח האקומי.

איילת יציב

ayeletyatziv@walla.co.il

050-6979196

קיבוץ כפר רופין

שמי איילת יציב בת 55 נשואה ואמא לשלושה בנים ובת. גרה בקיבוץ כפר רופין בעמק המעיינות. אוהבת לצעוד בטבע, לרכוב על אופניים, לטייל במדבר ובים ולגדל פרחים וירקות מתרגלת יוגה, פילאטיס ומדיטציה. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תעודת הוראה בספרות ותואר שני במגדר מאוניברסיטת בר אילן. בעלת תעודה בפסיכותרפיה המשלבת גוף, נפש ורוח ממרכז שילוב. עובדת בעמותת “מלכישוע” המטפלת בנפגעי סמים ואלכוהול כמדריכה של צוותי ההדרכה. מטפלת בקליניקה במתבגרים ומבוגרים, בעיקר באנשים שחוו פגיעות מיניות. בטיפולים משלבת בין טיפול דיאלקטי התנהגותי d.b.t , לטיפול בגישת ההאקומי הכולל עבודה במגע בטוח.

אלון המאירי

Alon.Hameiri@gmail.com

054-4800071

מטפל בקליניקה פרטית בחיפה

פסיכותרפיסט גוף-נפש, מטפל ברוח האקומי ומטפל בשיאצו ורפואה סינית מזה 20 שנה. מחבר את כל התחומים האלו לטיפול גוף-נפש. ניסיון רב בטיפול וליווי חולי סרטן. התמחה שנתיים במחלקה אונקולוגית בבית החולים רמב”ם בחיפה. התמחה שנתיים במרכז הרב תחומי לנפגעות תקיפה מינית בחיפה. התמחה שנה במחלקה לבריאות הנפש בבית החולים העמק.

פרטים נוספים

אתי לוזון בן עמי

Esterbenami@gmail.com

054-8013270

גרה בטבעון אמא לשלושה בנים ובת.

פסיכותרפיסטית גוף נפש מבוסס מיינדפולנס, מתמחה בטיפול בחרדות ומשברי חיים בצעירים ובוגרים ובעלת נסיון רב בטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית. מטפלת בכלים מתוך גישת הפסיכותרפיה בשילוב עם מגע, שמחברת בין הגוף והנפש והקונסטלציה המשפחתית. בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי ומורה ליוגה קונדליני מטעם kri פלורידה, וחינוך אנטרופוסופי .

״אהבה אור ואמונה יאירו את דרכי״ והרבה שמחה.
חלק משמעותי נוסף הוא היותי מלווה בתוכנית ״גשר לעצמאות״ עמותת ילדים בסיכוי.
מלווה של בתים חמים לחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי בעפולה מזה 9 שנים.
הקשר הוא הכי חשוב עבורי. מערכת יחסים מיטיבה, מערכת יחסים שיש בה הקשבה, חמלה, קשר. מערכת יחסים מקדמת ומעצימה.
מערכת יחסים שהיא עוגן.
מערכת יחסים מתוך אהבה. ללא תנאי.
התנאי היחיד הוא שהם יהיו מאושרים, יחלמו, יתפתחו ויגשימו את עצמם.
אני מרגישה שהתפקיד הזה הוא שליחות עבורי.
להעביר טוב להחזיר את האמון בקשרים ובבני אדם.

דנית רז MSW

Danitraz123@gmail.com

054-2561703

מטפלת ברקפת, משגב. 

דנית רז MSW, פסיכותרפיסטית גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ברוח האקומי. מומחית בהתמכרויות ובריאות הנפש. בוגרת קורסים והכשרות בנושא התמכרויות ו”12 הצעדים”. מדריכה מוסמכת.

בעלת ניסיון מקצועי של כ-20 שנה בטיפול, הקמה וניהול של מסגרות בהתמכרויות ובריאות הנפש.

מטפלת במבוגרים (גילאי 18+), המתמודדים עם משברי חיים, חווים תחושות של חרדות, דיכאון, אובדנים, טראומות וכן, התמכרויות.

עבורי כמטפלת הדבר המשמעותי והיקר ביותר הוא להיות נוכחת ברגע הנתון עם האדם ממקום שמאפשר חיבור לחוויה של הגוף, הנפש והרוח. אני מאמינה בכוחו של הריפוי באופן מילולי ושאינו מילולי, כולל בעזרת מגע, בתוך תהליך של יצירת קשר מכיל ובטוח.

ד”ר חוה אנקור

ankorchava@gmail.com

050-5642308

מטפלת בקריית שמונה ,בקליניקה ב”משאבים” ובקליניקה פרטית.

שמי ד”ר חוה אנקור גרה בקריית שמונה. התחלתי את דרכי כיועצת חינוכית בבתי ספר שם התקדמתי בתפקידי הדרכה ופיקוח. במקביל הצטרפתי לפרופסור מולי להד שייסד את מרכז “משאבים”(מיסודו של ” המרכז לשעת חירום”). במהלך השנים העברתי מאות סדנאות לאנשי מקצוע פסיכוסוציאליים , אנשי חינוך ,רשויות , צוותי הצלה , צוותי צח”י ועוד . בסדנאות אלה עסקנו בפיתוח חוסן אישי וקבוצתי תוך מתן כלים להתמודדות במצבי לחץ חירום ובמצבי חיים מאתגרים. במקביל לסדנאות פתחנו ב”משאבים” יחידה קלינית בה אני מטפלת ומדריכה מטפלים צעירים. אני מטפלת מומחית בחרדות, דיכאון , OCD , טראומות ובמצבי לחץ ומשבר שונים .שיטות הטיפול מגוונות – אני מטפלת CBT כולל SEE FAR CBT לטיפול בטראומות. כמו כן מטפלת בפחדים וחרדות בעזרת EMDR – PE – חשיפה ממושכת – שיטה נוספת בטיפול בטראומות. אני מטפלת בשיטת האקומי, התמקדות ובשנים האחרונות הוספתי פסיכותירפיה בשילוב מגע. בכל שנות עבודתי אני לומדת מגוון שיטות וחידושים כדי לדייק את עבודתי ולסייע לכל אחד בדרך שמתאימה לו. המוטיב שמלווה אותי שלכל אחד יש כוחות התמודדות ובעבודה נכונה נמצא את הדרך …

אני מטפלת בילדים , בני נוער ומבוגרים .אוהבת את עבודתי ומאושרת כשמצליחה לסייע לאנשים לחזור ולחגוג את החיים.

טובה בליי סנה-אור

blaysneor.tova@gmail.com

054-5952296

עובדת בקרית טבעון

פסיכותרפיה גוף נפש מבוססת מיינדפולנס, פסיכותרפיה אנתרופוסופית וייעוץ ביוגרפי.

טובה מביאה לטיפול עניין, רגישות ואהבה עמוקה לאדם. אבן הפינה בשבילי, בחיים בכלל ובטיפול בפרט, היא המבט ההוליסטי על האדם כישות של גוף נפש ורוח. ככזה, האדם שואף להתפתח ולממש את עצמו. האדם כמהות רוחית, פוגש במסעו אנשים ואירועים המקשים על מימוש מהותו. עבודת הגוף והמגע היונקים מ”הקומי” מאפשרים הקשבה עמוקה לאדם ולכאבו ומגלים את האופק שמאפשר את לידת האדם לעבר הגשמת ייעודו. השילוב בין שיטות טיפול שונות ומרחבי ידע שונים כולל הידע הרוחני המבוסס על האנתרופוסופיה, מעמיק את המבט על האדם ומסעו ותומך ומעשיר את העבודה הטיפולית. חקירת הקשר בין התחומים הללו עוזרת לי לדייק את החיבור בין גוף נפש ורוח וליצור נקודת מבט רחבה על מסעו של האדם. האדם המחפש מזור לסבלו, פוגש את עצמו ויכול למצוא את כוחותיו וגם את הפשר והמשמעות. 

טובה ממשיכה ולומדת פסיכותרפיה אנתרופוסופית באנגליה, עבודת מגע מבוססת הקומי והיא בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ובוגרת בית הספר לייעוץ ביוגרפי.

 
 

טל ארנון

talarnon4@gmail.com

053-5314415

בעלת קליניקה פרטית באיזור ראש פינה בטיפולי גוף נפש רוח.

דוקטורנטית לפסיכולוגיה טרנספרסונלית.

שיטות הטיפול שלי משלבות פסיכותרפיה גוף נפש, קרניו סאקרל, שמאניזם, טיפול בשיטת האקומי, עבודה עם טראומה התפתחותית, פסיכותרפיה משלבת שמאניזם, שירה שמאנית ועוד.

נשים שסובלות מחוסר שקט, עייפות, שאיבדו את שמחת החיים, שלא מוצאות זמן לעצמן, סובלות מדיכאון וחרדה. סובלות מסימפטומים של טראומות מהילדות  נשים שרוצות להתחיל תהליך פנימי רוחני.

בסביבה ללא ביקורת, בשקט, בשקט נתחבר לקול הפנימי המיוחד שלך, שם נמצאת חוכמת הלב, נתחיל בתהליך פנימי כיצד לחיות את היעוד שלך, לחיות באותנטיות, להיות נאמנה לעצמך ומשם לצעוד קדימה ולהשמיע את קולך המיוחד במינו. לוותר על הפחד והקול שאומר אני לא מספיק יפה, אני לא מספיק טובה, אני לא מספיק חכמה. נתחבר לחופש הבחירה והיופי הפנימי הנשי וניצור את חייך מתוך האמת הפנימית שלך. נגלה יחד את דרך הרגישות והחמלה, את האנרגיה שלך המיוחדת במינה, את המתנה שאיתה נולדת.

באמצעות כלי ריפוי אותנטיים ומסורתיים שלמדתי במהלך השנים מילידים וממרפאים שמאנים, בשילוב שיטת אקומי שהיא שיטת טיפול פסיכותרפית, באמצעות עבודה דרך הגוף בשיטת קרניו סקראל.

אני מחויבת בטיפול שלי ליצור סביבה תומכת וללמד אותך כלים ליצירת חיים מאוזנים.

טלי מרקוס

talimarcus.tm@gmail.com

052-5655935

מטפלת בזכרון יעקב

מטפלת בפסיכותרפיה גוף נפש משולבת מגע ומבוססת מיינדפולנס. 

אני מאמינה שלכל אחד מסלול ריפוי אישי המחכה לו, ולכל אדם דרך הייחודית לו . אני מביאה איתי נוכחות אוהבת, סקרנות וגישה פתוחה וחמה כדי להיות עבור האדם ולתמוך בתהליך שרוצה לקרות.  

נוכחתי כי לגוף יש יכולת מופלאה לספר את סיפור חיינו, להגיע לחוויות חיים בסיסיות המבקשות תשומת לב, ולתת לנו רמזים לאופן בו הריפוי מבקש לקרות. ההקשבה לתחושות הגוף היא הפנס המאיר את מסלול הריפוי. כל זאת תוך המון כבוד והכלה ליכולת ולקצב של האדם להתמסר לתהליך. חלק מהעבודה מתבססת על פסיכותרפיה משולבת מגע. 

בוגרת מסלול ארבע שנתי של פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס במרכז שילוב וכן בוגרת הכשרת פסיכותרפיית האקומי. כמו כן בעלת מוסמכת הנחיית הורים מטעם מכון אדלר ויועצת ארגונית מוסמכת (MA) מאוניברסיטת חיפה.

עפרה בק תירוש

ofrati@gmail.com

050-5284714

עובדת בחדרה וסביבתה

פסיכותרפיה אינטגרטיבית המשלבת בין גישות גוףנפש, טיפול בעזרת בעלי חיים, מגע קשוב והנחיית TRE לשחרור מתח וטראומה.

מאז ומתמיד קסם לי עולם הטבע והחי וממדעי החיים וההוראה התפתחתי אל טיפול בעזרת בעלי חיים ואל הפסיכותרפיה ועולם הנפש. בעשר השנים האחרונות אני מתרגלת מיינדפולנס, בודהיזם, יוגה, צ’יקונג, bonesforlife וקונטקט-אימפרוביזציה. והתרגול המגוון הפך לכלים נוספים בסל האינטגרטיבי של הפסיכותרפיה שאני מביאה אל המפגש הטיפולי. 

אני מטפלת באוכלוסיה מגוונת של גילאים ואתגרי חיים – בכפר הילדים תלפיות- קהילה תומכת ילדים, אני מטפלת בילדים בסיכון ובהדרה. בעמותת אלה להתמודדות נפשית עם אובדן ושכול, אני תומכת ומלווה ניצולי שואה ובקליניקה הפרטית אני מדריכה הורים ומטפלת במשפחות הנתקלות בקשיי תפקוד והסתגלות, ובהתבטאות של קשיי קשר והתנהגות אצל הילדים. הטיפול בקליניקה מבוסס קשר עם ההורים ומשלב יחד עם ההדרכה ההורית טיפול בגישה פרטנית לילדים ו/או להורים, או במבנה דיאדי, או משפחתי.

בסקרנות, חמלה ותודה, אני חוקרת מזה שנים את הקשר שבין פסיכותרפיה ותשומת לב אל תחושות הגוף וההתרחשויות המלוות את תגובותיו ומעמיקה אל תמיכה וליווי במצבי טראומה, משלבי עוברות עד זקנה. בעזרת כלים של האקומי, התמקדות, SE, TRE, מגע קשוב והתבססות על מחקרים עדכניים במדעי המוח, תיאורית ההיקשרות ותיאורית הפוליוואגאל, אני משלבת בין תהליכים קוגניטיביים לבין תהליכים פיסיולוגיים גופניים וחוקרת את השפעתם על מי שאנו ועל האופן שבו אנו חווים את סביבתינו ומגיבים אליה.

אני אם לשלושה אנשים מופלאים וסבתא לשמונה נכדים, שמלמדים אותי כל רגע איך אדם מתפתח כשמאפשרים לו להיות.

Subscribe to Our Newsletter

Stay connected & receive updates about new classes.

Flyer has a photo of Shirley with curly brown hair and a warm smile, placing hands on someone who we cannot see. The logo of Relational Somatic healing is on the left with a flight (or murmuration) of birds taking off together from the middle.

Flyer reads:

 

 

Relational Somatic Healing Embodied Touch in Psychotherapy
In-Person Touch Training
Touch, the language of the body, can reach the deepest layers of our clients’ wounding and healing. Verbal psychotherapy can feel limited to clients, especially those who continue to suffer with significant challenges to their emotional, mental, and physical health. Safe, embodied touch allows us to bring healing to the physiology of attachment, character, developmental trauma, and many other aspects of our clients’ experience that we cannot reach with talk therapy alone. This training will be rooted in the foundational elements, practiced in RSH Module 1.
What We’ll Explore:
 • The ethics and benefits of touch in psychotherapy
 • Bridging talk therapy and touch based psychotherapy
 • The physiology of developmental trauma
 • Trauma, safety, and regulation
 • Receiving clients through touch
 • Being in relationship with clients through touch
 • Shifting the focus in psychotherapy from wounding tohealing.
 • Immersing clients in a full, body-mind healingrelationship
  What’s Included:
 • 4 hour online training on the ethics of touch in psychotherapy
 • 5 day-long, in-person touch training including immersive hands-on practice
 • 1 online follow-up consultation meeting after the in-person trainingDetails:
  *There are two date options. Pick the one that works best for your schedule. Both date options are exactly the same training.
  Option 1:
  Apr 8th (9am-1pm) via Zoom & Apr 14th - Apr 18th in-person
  Options 2:
  May 6th (9am-1pm) via Zoom & May 12th - May 16th in-person
  In-Person Hours:
  Thurs 10:30am -5:30pm, Fri-Mon Saturday 9:30am-5:00pm Location: 2149 Byron St, Berkeley, CA 94702
  Tuition: $1800
Relational Somatic Healing Embodied Touch in Psychotherapy
In-Person Touch Training
Shirley Dvir’s Bio:
Shirley is the founder and lead teacher of Relational Somatic Healing and a Licensed Marriage and Family Therapist (LMFT 44258). She is currently earning a PhD at California Institute for Integral Studies in Somatic Psychology and is writing her dissertation on the use of safe touch in psychotherapy. She earned an MA in Transpersonal Counseling Psychology from John F. Kennedy University and a BA in Social Work from Haifa University in Israel. For over 10 years she taught as a Certified Hakomi Teacher at the Hakomi Institute of California, John F. Kennedy University, California Institute for Integral Studies, and Shiluv Center in Tivon, Israel. She has also supervised associates pursuing MFT licensure and currently mentors licensed practitioners. Shirley has been practicing psychotherapy since 1997 in agencies and private practice, seeing families, children, couples, and individuals. She has training in psychodynamic work, attachment, EMDR, Sensorimotor Trauma Therapy, the Enneagram, family therapy, CranioSacral Therapy and Body Mind Centering (Bonnie Bainbridge Cohen). Her main work today focuses on healing relational wounds with safe embodied touch. Her spiritual practice and meditation support how she holds her work and her teaching. She has a private practice based in Berkeley, CA.

Learning Objectives

 1. Describe the components for ethical, safe touch in psychotherapy.
 2. Discuss the impact of ongoing consent.
 3. Utilize clear boundaries between clients and therapists.
 4. Identify contraindications of touch in psychotherapy.
 5. Discuss the impact of systems of oppression and privilege on therapeutic touch work. 
 6. Describe the benefits of touch in psychotherapy.
 7. Apply Being as an inner state of the therapist. 
 8. Utilize therapeutic holds in practice sessions.
 9. Demonstrate use of therapeutic presence in touch work.
 10. Identify the difference between open and closed systems.
 11. Assess the presence of developmental trauma.
 12. Apply basic knowledge of anatomy.
 13. Identify the three layers of wounding: safety, nourishment and freedom. 
 14. Use receiving and naming to support the unfolding of the practice sessions.
 15. Demonstrate ability to follow countertransference and own comfort level with touch.
 16. Utilize Developmental map to steer toward healing and repair.
 17. Apply healing nourishing experience with safe touch.
 18. Demonstrate understanding of protective parts.

Address

Relational Somatic Healing

2915 Martin Luther King Jr. Way

Berkeley CA, 94703

Artwork on this website proudly attributed to Bella Bigsby

Click here to learn more!