Israel Practitioners

אורית ספרא-יחיאלי

oritrs@gmail.com

054-5746797

ירושלים

מורה בהכשרה בצוות הישראלי של R.S.H. 
עוסקת בטיפול מבוסס התקשרות. בטיפול נייצר את המרחב הטיפולי כמרחב בטוח על מנת לאפשר תחושות מיטיבות בנוכחות של המטופל עם עצמו ואיתי בכאן ועכשיו. זאת מתוך אמונה שהתנסות בקשר בטוח מותאם אמפטי ומשמעותי בהווה, מביא לתקווה אמיתית ולתהליך ריפוי.
במפגש הטיפולי נהיה ערניות לחוויה הרגשית-גופנית ולאופן בו אנחנו מופיעות בתוך הקשר בינינו. 
יש והטיפול ילווה במגע.. שכמו מספר לרבדים עמוקים של הקיום שלנו, הרבדים הרבים שאינם קוגניטיביים, את הקשר, את הביטחון, את החופש, או כל מה שמתבקש שם.
אני עובדת בקליניקה שלי בירושלים, ומשלבת מגע וידע שרכשתי בעבודתי כמרפאת סינית וכמטפלת ברוח האקומי.

איילת יציב

ayeletyatziv@walla.co.il

050-6979196

קיבוץ כפר רופין

שמי איילת יציב בת 55 נשואה ואמא לשלושה בנים ובת. גרה בקיבוץ כפר רופין בעמק המעיינות. אוהבת לצעוד בטבע, לרכוב על אופניים, לטייל במדבר ובים ולגדל פרחים וירקות מתרגלת יוגה, פילאטיס ומדיטציה. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תעודת הוראה בספרות ותואר שני במגדר מאוניברסיטת בר אילן. בעלת תעודה בפסיכותרפיה המשלבת גוף, נפש ורוח ממרכז שילוב. עובדת בעמותת “מלכישוע” המטפלת בנפגעי סמים ואלכוהול כמדריכה של צוותי ההדרכה. מטפלת בקליניקה במתבגרים ומבוגרים, בעיקר באנשים שחוו פגיעות מיניות. בטיפולים משלבת בין טיפול דיאלקטי התנהגותי d.b.t , לטיפול בגישת ההאקומי הכולל עבודה במגע בטוח.

אלון המאירי

Alon.Hameiri@gmail.com

054-4800071

מטפל בקליניקה פרטית בחיפה

פסיכותרפיסט גוף-נפש, מטפל ברוח האקומי ומטפל בשיאצו ורפואה סינית מזה 20 שנה. מחבר את כל התחומים האלו לטיפול גוף-נפש. ניסיון רב בטיפול וליווי חולי סרטן. התמחה שנתיים במחלקה אונקולוגית בבית החולים רמב”ם בחיפה. התמחה שנתיים במרכז הרב תחומי לנפגעות תקיפה מינית בחיפה. התמחה שנה במחלקה לבריאות הנפש בבית החולים העמק.

פרטים נוספים

אתי לוזון בן עמי

Esterbenami@gmail.com

054-8013270

גרה בטבעון אמא לשלושה בנים ובת.

פסיכותרפיסטית גוף נפש מבוסס מיינדפולנס, מתמחה בטיפול בחרדות ומשברי חיים בצעירים ובוגרים ובעלת נסיון רב בטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית. מטפלת בכלים מתוך גישת הפסיכותרפיה בשילוב עם מגע, שמחברת בין הגוף והנפש והקונסטלציה המשפחתית. בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי ומורה ליוגה קונדליני מטעם kri פלורידה, וחינוך אנטרופוסופי .

״אהבה אור ואמונה יאירו את דרכי״ והרבה שמחה.
חלק משמעותי נוסף הוא היותי מלווה בתוכנית ״גשר לעצמאות״ עמותת ילדים בסיכוי.
מלווה של בתים חמים לחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי בעפולה מזה 9 שנים.
הקשר הוא הכי חשוב עבורי. מערכת יחסים מיטיבה, מערכת יחסים שיש בה הקשבה, חמלה, קשר. מערכת יחסים מקדמת ומעצימה.
מערכת יחסים שהיא עוגן.
מערכת יחסים מתוך אהבה. ללא תנאי.
התנאי היחיד הוא שהם יהיו מאושרים, יחלמו, יתפתחו ויגשימו את עצמם.
אני מרגישה שהתפקיד הזה הוא שליחות עבורי.
להעביר טוב להחזיר את האמון בקשרים ובבני אדם.

דנית רז MSW

Danitraz123@gmail.com

054-2561703

מטפלת ברקפת, משגב. 

דנית רז MSW, פסיכותרפיסטית גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ברוח האקומי. מומחית בהתמכרויות ובריאות הנפש. בוגרת קורסים והכשרות בנושא התמכרויות ו”12 הצעדים”. מדריכה מוסמכת.

בעלת ניסיון מקצועי של כ-20 שנה בטיפול, הקמה וניהול של מסגרות בהתמכרויות ובריאות הנפש.

מטפלת במבוגרים (גילאי 18+), המתמודדים עם משברי חיים, חווים תחושות של חרדות, דיכאון, אובדנים, טראומות וכן, התמכרויות.

עבורי כמטפלת הדבר המשמעותי והיקר ביותר הוא להיות נוכחת ברגע הנתון עם האדם ממקום שמאפשר חיבור לחוויה של הגוף, הנפש והרוח. אני מאמינה בכוחו של הריפוי באופן מילולי ושאינו מילולי, כולל בעזרת מגע, בתוך תהליך של יצירת קשר מכיל ובטוח.

ד”ר חוה אנקור

ankorchava@gmail.com

050-5642308

מטפלת בקריית שמונה ,בקליניקה ב”משאבים” ובקליניקה פרטית.

שמי ד”ר חוה אנקור גרה בקריית שמונה. התחלתי את דרכי כיועצת חינוכית בבתי ספר שם התקדמתי בתפקידי הדרכה ופיקוח. במקביל הצטרפתי לפרופסור מולי להד שייסד את מרכז “משאבים”(מיסודו של ” המרכז לשעת חירום”). במהלך השנים העברתי מאות סדנאות לאנשי מקצוע פסיכוסוציאליים , אנשי חינוך ,רשויות , צוותי הצלה , צוותי צח”י ועוד . בסדנאות אלה עסקנו בפיתוח חוסן אישי וקבוצתי תוך מתן כלים להתמודדות במצבי לחץ חירום ובמצבי חיים מאתגרים. במקביל לסדנאות פתחנו ב”משאבים” יחידה קלינית בה אני מטפלת ומדריכה מטפלים צעירים. אני מטפלת מומחית בחרדות, דיכאון , OCD , טראומות ובמצבי לחץ ומשבר שונים .שיטות הטיפול מגוונות – אני מטפלת CBT כולל SEE FAR CBT לטיפול בטראומות. כמו כן מטפלת בפחדים וחרדות בעזרת EMDR – PE – חשיפה ממושכת – שיטה נוספת בטיפול בטראומות. אני מטפלת בשיטת האקומי, התמקדות ובשנים האחרונות הוספתי פסיכותירפיה בשילוב מגע. בכל שנות עבודתי אני לומדת מגוון שיטות וחידושים כדי לדייק את עבודתי ולסייע לכל אחד בדרך שמתאימה לו. המוטיב שמלווה אותי שלכל אחד יש כוחות התמודדות ובעבודה נכונה נמצא את הדרך …

אני מטפלת בילדים , בני נוער ומבוגרים .אוהבת את עבודתי ומאושרת כשמצליחה לסייע לאנשים לחזור ולחגוג את החיים.

טובה בליי סנה-אור

blaysneor.tova@gmail.com

054-5952296

עובדת בקרית טבעון

פסיכותרפיה גוף נפש מבוססת מיינדפולנס, פסיכותרפיה אנתרופוסופית וייעוץ ביוגרפי.

טובה מביאה לטיפול עניין, רגישות ואהבה עמוקה לאדם. אבן הפינה בשבילי, בחיים בכלל ובטיפול בפרט, היא המבט ההוליסטי על האדם כישות של גוף נפש ורוח. ככזה, האדם שואף להתפתח ולממש את עצמו. האדם כמהות רוחית, פוגש במסעו אנשים ואירועים המקשים על מימוש מהותו. עבודת הגוף והמגע היונקים מ”הקומי” מאפשרים הקשבה עמוקה לאדם ולכאבו ומגלים את האופק שמאפשר את לידת האדם לעבר הגשמת ייעודו. השילוב בין שיטות טיפול שונות ומרחבי ידע שונים כולל הידע הרוחני המבוסס על האנתרופוסופיה, מעמיק את המבט על האדם ומסעו ותומך ומעשיר את העבודה הטיפולית. חקירת הקשר בין התחומים הללו עוזרת לי לדייק את החיבור בין גוף נפש ורוח וליצור נקודת מבט רחבה על מסעו של האדם. האדם המחפש מזור לסבלו, פוגש את עצמו ויכול למצוא את כוחותיו וגם את הפשר והמשמעות. 

טובה ממשיכה ולומדת פסיכותרפיה אנתרופוסופית באנגליה, עבודת מגע מבוססת הקומי והיא בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס ובוגרת בית הספר לייעוץ ביוגרפי.

 
 

טל ארנון

talarnon4@gmail.com

053-5314415

בעלת קליניקה פרטית באיזור ראש פינה בטיפולי גוף נפש רוח.

דוקטורנטית לפסיכולוגיה טרנספרסונלית.

שיטות הטיפול שלי משלבות פסיכותרפיה גוף נפש, קרניו סאקרל, שמאניזם, טיפול בשיטת האקומי, עבודה עם טראומה התפתחותית, פסיכותרפיה משלבת שמאניזם, שירה שמאנית ועוד.

נשים שסובלות מחוסר שקט, עייפות, שאיבדו את שמחת החיים, שלא מוצאות זמן לעצמן, סובלות מדיכאון וחרדה. סובלות מסימפטומים של טראומות מהילדות  נשים שרוצות להתחיל תהליך פנימי רוחני.

בסביבה ללא ביקורת, בשקט, בשקט נתחבר לקול הפנימי המיוחד שלך, שם נמצאת חוכמת הלב, נתחיל בתהליך פנימי כיצד לחיות את היעוד שלך, לחיות באותנטיות, להיות נאמנה לעצמך ומשם לצעוד קדימה ולהשמיע את קולך המיוחד במינו. לוותר על הפחד והקול שאומר אני לא מספיק יפה, אני לא מספיק טובה, אני לא מספיק חכמה. נתחבר לחופש הבחירה והיופי הפנימי הנשי וניצור את חייך מתוך האמת הפנימית שלך. נגלה יחד את דרך הרגישות והחמלה, את האנרגיה שלך המיוחדת במינה, את המתנה שאיתה נולדת.

באמצעות כלי ריפוי אותנטיים ומסורתיים שלמדתי במהלך השנים מילידים וממרפאים שמאנים, בשילוב שיטת אקומי שהיא שיטת טיפול פסיכותרפית, באמצעות עבודה דרך הגוף בשיטת קרניו סקראל.

אני מחויבת בטיפול שלי ליצור סביבה תומכת וללמד אותך כלים ליצירת חיים מאוזנים.

טלי מרקוס

talimarcus.tm@gmail.com

052-5655935

מטפלת בזכרון יעקב

מטפלת בפסיכותרפיה גוף נפש משולבת מגע ומבוססת מיינדפולנס. 

אני מאמינה שלכל אחד מסלול ריפוי אישי המחכה לו, ולכל אדם דרך הייחודית לו . אני מביאה איתי נוכחות אוהבת, סקרנות וגישה פתוחה וחמה כדי להיות עבור האדם ולתמוך בתהליך שרוצה לקרות.  

נוכחתי כי לגוף יש יכולת מופלאה לספר את סיפור חיינו, להגיע לחוויות חיים בסיסיות המבקשות תשומת לב, ולתת לנו רמזים לאופן בו הריפוי מבקש לקרות. ההקשבה לתחושות הגוף היא הפנס המאיר את מסלול הריפוי. כל זאת תוך המון כבוד והכלה ליכולת ולקצב של האדם להתמסר לתהליך. חלק מהעבודה מתבססת על פסיכותרפיה משולבת מגע. 

בוגרת מסלול ארבע שנתי של פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס במרכז שילוב וכן בוגרת הכשרת פסיכותרפיית האקומי. כמו כן בעלת מוסמכת הנחיית הורים מטעם מכון אדלר ויועצת ארגונית מוסמכת (MA) מאוניברסיטת חיפה.

עפרה בק תירוש

ofrati@gmail.com

050-5284714

עובדת בחדרה וסביבתה

פסיכותרפיה אינטגרטיבית המשלבת בין גישות גוףנפש, טיפול בעזרת בעלי חיים, מגע קשוב והנחיית TRE לשחרור מתח וטראומה.

מאז ומתמיד קסם לי עולם הטבע והחי וממדעי החיים וההוראה התפתחתי אל טיפול בעזרת בעלי חיים ואל הפסיכותרפיה ועולם הנפש. בעשר השנים האחרונות אני מתרגלת מיינדפולנס, בודהיזם, יוגה, צ’יקונג, bonesforlife וקונטקט-אימפרוביזציה. והתרגול המגוון הפך לכלים נוספים בסל האינטגרטיבי של הפסיכותרפיה שאני מביאה אל המפגש הטיפולי. 

אני מטפלת באוכלוסיה מגוונת של גילאים ואתגרי חיים – בכפר הילדים תלפיות- קהילה תומכת ילדים, אני מטפלת בילדים בסיכון ובהדרה. בעמותת אלה להתמודדות נפשית עם אובדן ושכול, אני תומכת ומלווה ניצולי שואה ובקליניקה הפרטית אני מדריכה הורים ומטפלת במשפחות הנתקלות בקשיי תפקוד והסתגלות, ובהתבטאות של קשיי קשר והתנהגות אצל הילדים. הטיפול בקליניקה מבוסס קשר עם ההורים ומשלב יחד עם ההדרכה ההורית טיפול בגישה פרטנית לילדים ו/או להורים, או במבנה דיאדי, או משפחתי.

בסקרנות, חמלה ותודה, אני חוקרת מזה שנים את הקשר שבין פסיכותרפיה ותשומת לב אל תחושות הגוף וההתרחשויות המלוות את תגובותיו ומעמיקה אל תמיכה וליווי במצבי טראומה, משלבי עוברות עד זקנה. בעזרת כלים של האקומי, התמקדות, SE, TRE, מגע קשוב והתבססות על מחקרים עדכניים במדעי המוח, תיאורית ההיקשרות ותיאורית הפוליוואגאל, אני משלבת בין תהליכים קוגניטיביים לבין תהליכים פיסיולוגיים גופניים וחוקרת את השפעתם על מי שאנו ועל האופן שבו אנו חווים את סביבתינו ומגיבים אליה.

אני אם לשלושה אנשים מופלאים וסבתא לשמונה נכדים, שמלמדים אותי כל רגע איך אדם מתפתח כשמאפשרים לו להיות.

Subscribe to Our Newsletter

Stay connected & receive updates about new classes.

Flyer has a photo of Shirley with curly brown hair and a warm smile and a photo of RSH Teachers Shirley, Erica, Jacki, Lu, Traci and Eugenia all smiling. The logo of Relational Somatic healing is on the left with a flight (or murmuration) of birds taking off together from the middle.

Flyer reads:

Beholding - Relational Somatic Healing

Bonding Beyond Attachment: Shifting relational habits from insecurity to inner security

Lead Teacher: Shirley Dvir, MFT, Ph.D. Student

Teachers: Erica Berman MFT, Jacki Hull MFT, Lu Jackson MFT, Traci Uchida MFT.  

Join us for a four-month course on healing developmental and relational wounds. Relational Somatic Healing is a unique modality that provides the client with an opportunity to study their relational habits and to fully experience a healthy bonding. By shifting clients’ way of connecting with their therapists in the here and now, clients can be more connected with themselves and others outside of the therapeutic setting. This transformational work can lead to lifelong changes such as regulation, resilience, embodiment, empowerment, and inner joy. 

What will you learn?  

 •  Core principles of Relational Somatic Healing

 •  Working with the internal state of the practitioner

 •  Shifting from a hierarchical, role-based perspective to a relational, experiential perspective in therapy

 •  New skills of receiving information in the therapeutic relationship

 •  How to use the relationship between therapist and client as a blueprint for change
 •  Deepening connection through statements and questions
 •  How to utilize countertransference

 •  The map of healthy relational bonding
 •  How to provide a healing experience and shift from trauma vortex to healing vortex.

Bonding Beyond Attachment is a prerequisite to our touch training and is also valuable as a stand-alone training for those interested in transformative relational somatic practice without the use of touch.

5 weekends Saturday-Sunday, 9:30am-4:30pm

2023

March - 4 & 5

March - 25 & 26

April - 22 & 23

May - 13 & 14

June - 10 & 11

Location:

2149 Byron Street, Berkeley, CA, 94702

Tuition: $2,400

Payment plans and CE’s available

For application or any inquiries please email relationalsomatichealing@gmail.com

CEU's

Course Title

Relational Somatic Healing Bonding Beyond Attachment - Live/Online

Course Description 

Relational Somatic Healing integrates mindfulness practices, somatic therapies, and character models to address attachment and developmental trauma as it appears in the clinical relationship. Research shows chronic, early ruptures in relationships can affect a person’s sense of safety, identity, relational connection, and physical and emotional regulation. Beyond attachment course presents a theoretical and experiential practice designed to facilitate a co-regulative healing field between therapist and client. This healing process takes place on the non-verbal level. The course includes experiential practices in which the therapist learns skills to be attuned and receive, use connection statements and questions, and immerse the clients in awareness of their habitual relational patterns in the here and now. Beyond attachment focuses on the clients' relational habits as they show up in the client-therapist relationship.

Leaning on theories of somatic developmental trauma, therapists will recognize five relational bonding needs, how to attune to these needs and offer a new healing experience in the present moment. 

Relational Somatic Healing is a clinical training appropriate for mental health professionals. Healthcare professionals will be able to incorporate the tools and practices offered in this program in ways beneficial to clients or patients.

Please note, this course does include activities that are not offered for CE credits. These include meditations, groundings, and small group connections and discussions.

The Details
When: 9:30 AM - 4:30 PM; March 4th, 5th, 25th, 26th,  April 22th, 23th, May 13th, 14th, June 10th, and 11th, 2023.

Where: In person at 2149 Byron St, Berkeley, CA 94702.

Faculty: Shirley Dvir, LMFT; Erica Berman, LMFT; Traci Uchida, LMFT; Jacki Hull, LMFT, and Lu Jackson, LMFT.

Cost: $2,400 and $55 for 17 CE credits

Participants need to cancel up to 2 weeks in advance to receive a 100% refund. If canceled after the 2-weeks-in-advance period, they can use the credit for a future training or receive a 50% refund. Program Admin: relationalsomatichealing@gmail.com

Learning Objectives

 1. Describe and apply the core principles of relational somatic healing to create a safe and nurturing space, optimal for the therapeutic process. 
 2. Use an ‘internal state’ method to create a co-regulating relational field between therapist and  client. 
 3. Learn and practice the non-doing state  to facilitate therapeutic change. 
 4. Describe the main components of creating a relational field. 
 5. Practice a non-hierarchical way of being with clients.   
 6. Learn to listen to the therapists’ countertransference as a conduit to facilitate change. 
 7. Learn how to receive the client's nonverbal clues of relating and connecting. 
 8. Utilize the practice of “receiving” in order to create a relational connection and attune to the client’s psychological orientation and relational needs. 
 9. Assess whether the client’s system is open or closed.
 10. Utilize connection statements and questions to bring the client’s awareness to their present moment relational experience. 
 11. Apply practice of immersion into the relational field to discover old, unconscious relational patterns. 
 12. Identify the therapist’s countertransference and use it to assess and form accurate interventions. 
 13. Describe developmental trauma and its relevance to healing. 
 14. Describe the five developmental needs in secure relating.
 15. Offer a new way of relating as a relational intervention. 
 16. Learn how to work with clients’ defenses that block them from receiving nourishment.  
 17. Utilize the relational somatic healing map to guide the flow of your session. 

Target Audience

This course is designed for mental health professionals – PsyDs, PhDs, LMFTs, LMSWs, LPCC, and LEP. 

Accommodations for Disabilities

We are committed to making every accommodation we can outside of the physical limitations of zoom. Individuals needing special accommodations are encouraged to contact Erica Berman at relationalsomatichealing@gmail.com.

Grievance Policy

We seek to ensure equitable treatment of every person and to make every attempt to resolve grievances in a fair manner. Please submit a written grievance to relationalsomatichealing@gmail.com. Grievances would receive, to the best of our ability, corrective action in order to prevent further problems. 

Information on Continuing Education Credit for Health Professionals

 • CE credits for psychologists are provided by Polaris Insight Center, which is co-sponsoring this program. Polaris Insight Center is approved by the American Psychological Association to sponsor continuing education for psychologists. Polaris Insight Center maintains responsibility for this program and its content.
 • The California Board of Behavioral Sciences accepts CE credits for LCSW, LPCC, LEP, and LMFT license renewal for programs offered by approved sponsors of CE by the American Psychological Association. 
 • LCSWs, MFTs, and other mental health professionals from states other than California need to check with their state licensing board as to whether or not they accept programs offered by approved sponsors of CE by the American Psychological Association. 
 • For questions about receiving your Certificate of Attendance, contact our training coordinator, Relational Somatic Healing’s Yevgenia Kirnos Boccieri at relationalsomatichealing@gmail.com.
 • For other questions about CE, visit www.polarisinsight.com or contact Jana Adamova at training@polarisinsight.com

Flyer has a photo of Shirley with curly brown hair and a warm smile. The logo of Relational Somatic healing is on the left with a flight (or murmuration) of birds taking off together from the middle.

Flyer reads:

Embodied Touch in Psychotherapy 

In-Person Training

Lead teacher: Shirley Dvir, MFT, PhD student

Embodied touch can be applied safely and ethically in psychotherapy. While verbal psychotherapy can feel limited to clients with developmental trauma, integrating safe touch with talk therapy can allow clients to reach deeper levels of healing. Touch can convey messages on a somatic level such as “you are not alone”, “I got your back”, and “you are held” which enhance integration of developmental trauma.

What will you learn? 

 • The ethics and benefits of touch in psychotherapy 
 • Bridging talk therapy and touch-based psychotherapy 
 • The physiology of developmental trauma 
 • Trauma, safety, and regulation 
 • Touch in the therapeutic relationship 
 • Shifting the focus in psychotherapy from wounding to healing
 • Immersing clients in a full, body-mind healing relationship

What’s Included: 

 • 4 hour online training on the ethics of touch in psychotherapy 
 • 5 day-long, in-person touch training including immersive hands-on practice 

This training is open to students who completed the RSH Beyond Attachment program.

We have a limited number of spaces. 

2023

Zoom: May 5th, 9:00am-1:00pm

In-Person: May 17th, 10:30am-5:30pm

    May 18th-May 21st, 9:30am-5:00pm

Tuition: $1,950 

Location: 2149 Byron St, Berkeley, CA 94702 

Payment plan and CE’s available

For application or any inquiries please email RelationalSomaticHealing@gmail.com 

https://RelationalSomaticHealing.com

Address

Relational Somatic Healing

2915 Martin Luther King Jr. Way

Berkeley CA, 94703

Artwork on this website proudly attributed to Bella Bigsby

Click here to learn more!